Medicare Advantage Sigortası

 
 
65 yaşına basmış ve Amerika’da en az 10 sen çalışmış kişilerin MEDICARE alma hakkı vardır. A, B, C, D olarak dört kısmımdan oluşan MEDICARE sağlık güvencesi ilk günden itibaren iyi dizayn edilmelidir.
 
 
 
 
 
MEDICARE A, kişinin hastahane giderlerini karşılar ve devlet tarafından ücretsiz olarak sunulur. MEDICARE B ise kişinin doktor ve bakım giderlerinin %80e varan kısmını karşılar. Belli bir aylık prim ödemesi devlete yapılır. Ya da Sosyal sigortalar çekinizden çekilir. MEDICARE A ve B planları devletten alınan sigortalardır.
 
Bunların üzerine kişinin alması gereken MEDICARE D sigortası vardır ki, bu kişinin ilaç giderlerini kapsar.
 
– Hasta değilim, ilaç kullanmıyorum demeyin. Eğer MEDICARE almaya hak kazandığınız ilk günden MEDICARE D ilaç sigortasını almazsanız ileride almaya başlayacağınız tarihten itibaren ömür boyu cezalı prim ödemek zorunda kalacaksınız.- O nedenle, ilk günden itibaren en basiti de olsa MEDICARE D ilaç kapsamını mutlaka almalısınız.
 
MEDICARE C ise iki alternatifli olarak çalışmaktadır. Bahsettiğim müşterimize yaptığımız MEDICARE ADVANTAGE planı veya MEDICARE SUPPLEMENT PLANLARI.
 
FL BLUE MEDICARE ADVANTAGE HMO Planı, aylık $0 (yani ücretsiz bir plandır). MEDICARE B’nin karşılamadığı giderleri (sağlık masraflarının %20si) karşıladığı gibi, aynı zamanda MEDICARE D’yi de içerir.
 
Özetle, bizim size ücretsiz olarak kazandıracağımız MEDICARE ADVANTAGE HMO planı ile hem ilaç kapsamı, hem doktor kapsamı, hem işitme cihazı kapsamı, hem spor salonu üyeliği elde edeceksiniz.
 
65 yaşına yaklaşıyorsanız veya 65 yaşına yaklaşan tanıdıklarınız varsa mutlaka bizi arayın.