Sağlık Sigortası 2018 yılı Değişiklikleri

Hergün medyada sağlık sigortası sistemi ile ilgili birşeyler duyuyoruz. Herhalde Amerika’da en anlaşılamaz konu, sağlık hizmetlerinin nasıl yapılacağı ve ödemelerinin ne şekilde olacağıdır, desek doğru söylemiş oluruz. Son birkaç ayda özetlersek

  • Tek ödemeli sağlık sistemi
  • OBAMACARE iptali veya yerine bir alternatif sistemin konulması
  • Sağlık sektöründen çekilen şirketler
  • Devlet yardımlarının kesilmesi

gibi konuları hergün duyar olduk. En son gelinen nokta ise şöyle:

 

2018 yılı için ciddi bir değişiklik yok

 

Yönetimin yapmaya çalıştığı değişiklikler ve verilen yönergeler kabul edilse bile bu değişikler  en erken 2020 yılında devreye girecek. Bu nedenle 2018 yılı için endişelenmeye gerek yok.

 

Ek yardımlar kalkabilir

 

Trump yönetiminin kongre ve senato haricinde yapabileceği en büyük etki ise şu anki mevcut sigorta planlarında B ve C olarak gösterilen, CSR olarak adlandırılan, ek yardımları iptal etmek olacaktır. Florida Eyaleti Sigorta Ofisi (Bakanlığı) bu yardımların kesileceğine kesin gözüyle bakmakta. Yapılan hesaplamalara göre CSR yardımları kesilince B ve C kademesindeki sigorta  primleri %31 civarında ek artış görecek. Ama dert etmeyin, gelir durumu B ve C planı almaya uygun kişiler bu %31 ek artışı hissetmeyecekleri gibi yıllık primlerinde düşüş yaşayacaklar. Başka bir deyişle daha az prim ödeyecekler.

(954) 980-4000 cep telefonumdan beni arayın, primlerin neden azalacağını ayrıtılı olarak anlatayım.

 

Piyasadan Çekilen Firmalar

 

2018 yılı için Florida Sigorta ofisine sadece 6 firma sağlık sigortası hizmeti vereceğini belitti. Tanınmış firmalardan HUMANA tüm Florida’dan ayrıldı. Humana sigortası olan kişiler bu yazıyı okuyorsa veya bu yazıyı okuyanların HUMANA kullanan tanıdıkları varsa lütfen acilen beni aramalarını söyleyin. Eğer kişiler kendileri bir plan seçmez ise, sistem onlara otomatik olarak bir plan verecek ve bütün yıl kendi seçmedikleri bir sigorta poliçesine mecbur kalacaklardır.

 

AVMED, Obamacare sisteminden çekildi. 2018 yılında Avmed firması sadece Obamacare prim yardımı almayan HMO planlar ile piyasada kalmaya çalışacak. AVMED sigortası olan tanıdıklarınız beni 1 Kasımdan önce mutlaka arasınlar.

 

Coventry/Aetna piyasadan komple ayrıldı. Artık Obamacare yardımı ile veya Obamacare yardımı olmaksızın Coventry/Aetna sağlık sigortası almak mümkün değil.

 

2018 Yılında Gelecek Zamlar

 

2017 yılının düşük servis ve düşük fiyat politikası içeren Molina firması, yıl içinde 400Milyon USD zarar ettiği için olsa gerek, 2018 yılı içinen yüksek fiyat artışı talebi getiren firma oldu. Florida Sigorta Ofisinin onayladığı Molina prim zammı %69. 2018 yılında Molina üyelerinin çok büyük kısmının firmayı terk edeceği beklenmektedir.    

 

En Ucuz Sigorta Firması -1

 

2018 yılı için yapılan verilerde en ucuz prim talebi Florida Health Care Plan firmasından geldi. FloridaBlue firmasının kardeş kuruluşu olan bu HMO planı 43 yıldır Florida’da hizmet vermektedir ve Amerika’nın en eski ikinci sağlık sigortasıdır.  Kendi bünyesindeki doktorlar, eczaneler ve klinikler sayesinde mükemmele yakın hizmet veren FHCP (Florida Health Care Plans) Volusia, Flagler, Seminole ve Brevard sınırları içinde hizmet vermektedir. Volusia, Flagler, Seminole ve Brevard içinde oturanlar için FHCP planlarına geçmek iyi bir seçenek olacaktır. Lütfen acilen beni arayın (954) 980-4000

 

En Ucuz Sigorta Firması -2

 

Florida Blue firması hizmet verdiği bölgelerde 2018 yılı için ikinci en düşük zam isteğinde bulunan firma konumundadır. Bu sayede Florida Blue firması ya en ucuz ya da en ucuz ikinci sağlık sigortasını sunmaktadır.

 

Hizmet kalitesi

 

2017 yılında belli bölgelerde myBlue üyeleri bir dönem doktor bulmak konusunda sıkıntı çektiler. Yılın ortasından sonra düzletilen bu sorun 2018 yılı için tamamen ortadan kalkmış olacak diye öngörülmektedir.  

 

Molina ve Humana’dan gelecek olan yeni üyelerin -varsa mevcut tedavilerini aksama olmadan devam etmelerini sağlayacak yeni bir birim FloridaBlue bünyesinde kurulmuştur. Bu birim yeni gelecek olan üyelerin tedavilerini zaman geçirmeden doktorlara bildirecek ve gereken randevuları alacaktır.

 

Sağlık Sigortası Başvuruları ve yenilemeler nasıl yapılabilir?

 

2018 yılı sağlık sigortası başvuruları 1 Kasım’da açılacak ve 15 Aralık tarihinde son bulacaktır. Sağlık sigortası seçeneklerini görmek ve başvurularınızı yenilemek için benim tavsiyem www.buyhealthinsurance2018.com adresinde bulunan FloridaBlue sayfasını kullanabilirsiniz. Tabii ki her zaman beni cep telefonumdan arayabilirsiniz 954-980-4000

 

En kısa zamanda görüşmek üzere,

Alper Behar