Yeni gelenler ve Gençler için Araç Sigortası

 

En Uygun Araç Sigortası Nasıl Alınır?

 

Otomobil sigortası şirketleri doğal olarak risklerini en aza indirmek isterler. Bu aşamada sık karşılaştıkları sigortalı profiline, kendilerine göre riski az olan kişilere, ucuz planlar sunarken belli kategorideki kişileri yüksek risk olarak adlandırırlar. Yüksek risk kategorisindeki kişilere ya sigorta yapmayı red ederler, ya da çok pahalı sigorta yaparlar.

 

 

Amerika’nın yüksek risk kategorisinin %59’u üç eyalette, California, Texas ve Florida eyaletlerinde toplanmıştır. Diğer eyaletlerdeki yüksek risk sürücüklerinin toplamı bu üç eyaletteki sürücülerin toplamından daha azdır.

 

Kimler yüksek risk kategorine girer? 

  • Yeni ve genç sürücüler
  • Kredi sorunu olan sürücüler
  • Birden fazla Trafik cezası olan sürücüler
  • Yabancı sürücü belgesi olanlar
  • Sadece minimum limitleri almak isteyen sürücüler.

Türkiye’den yen geldiniz ve araç sigortası konusundan en ucuz hangi yolu izleyebilirsiniz.

 

1* Öncelikle en kısa zamanda Florida sürücü belgesi edinmeye çalışın. Sigorta şirketleri Florida sürücü belgesi tarihi eskidikçe indirim yapıyorlar. Bazı şirketler bir yıllık ehliyetlere indirim yaparken, bazı şirketler indirim yapmaya başlamak için ehliyetinizin üç yıllık olmasını bekliyorlar.

 

2* Araç sigortasında yazan kapsamların ne anlama geldiğini iyice anlayın ve sadece size gerekli olanları alın. Seçtiğiniz kapsamları alırken de eli-bol davranın. Araç sigortası kavramlarının açıklandığı Türkçe sayfamızı ziyaret etmek için tıklatın.

 

3* Uzun süredir Florida’da yaşayan birkaç kişiden fikir alın. Yasal sınırları öğrenin, yasal sınırların altında kalırsanız karşınıza gelebilecek cezalardan haberdar olun, özellikle SR-44 belgesini ve maliyetlerini öğrenin.

 

Türkiye’de kasko sigortası uygulamaları ile Florida’da kasko sigortası uygulamaları çok farklılık gösteriyor. Mutlaka bizi arayın, sizin ihtiyaçlarınıza göre en uygun seçenekleri beraber oluşturalım. 

 

Alper Behar
Florida Sigortacınız