Ev/Villa

Birçok Amerikalı’nın en büyük yatırımı satın aldığı evdir. Yatırımınızı kayıplara karşı korumak da bir o kadar önemlidir.

 

Hem ev sahiplerinin, hem de kiracıların rahatlıkla yararlanabileceği, uygun fiyatlı ve geniş teminatlı güvence sunuyoruz.

 

Konut sigortası yaptırarak ev ve içindeki eşyaların yanı sıra, evin içinde yaşayanlar ve sorumluluklarını da teminat altına alabilirsiniz. Evin oturulamaz hale gelmesi ile kiracınız taşınmak zorunda kalabilir; ev sahibi kira gelirinden mahrum olabilir, taşınma ve enkaz kaldırma giderleri de büyük bir külfet oluşturabilir. Konut sigortası, ev ve eşyalarınızı teminat altına alarak sizi bütün bu yüklerden kurtarır ve mutluluğunuzu güvence altına alır.

 

Ev sigortası teklifi alırken bizim dikkat ettiğimiz birkaç konuyu burada aktaralım.

 

 

 • Ev sigortası sunan şirketlerin hepsi aynı kalitede ve finansal yapıda değidir. Bir kayıp durumunda firmanın davranış şekli, başvuruları ne kadar hızlı incelediği ve size nasıl yanıt verdiği önemlidir. Sizin adınıza çalışan sigorta acentanız olarak onlarca firma içinde evinizin bulunduğu adreste en kaliteli hizmeti en uygun fiyatla veren firmayı sizin için seçeceğiz.

 

 

 • Ev sigortası A bölümü olarak adlandırılan ‘yerine koyma’ değeri çok önemlidir. 


  Bir yıkılma durumunda evinizin günün şartlarında ve fiyatlarında baştan inşa edilmesini sigortanın karşılaması gereklidir.

   

  Başka bir değişle, A kapsamı evin o günün şartlarında baştan inşasını karşılar, arsa değeri dahil değildir. Aynı şartlarda sizin evi alırken ödemiş olduğunuz rakam ile sigortaya konu rakam aynı olmayacaktır. İnşaatı yapan firma büyük olasılıkla aynı anda birkaç ev birden inşa ettiği için ev başına maliyeti inşaat zamanında daha düşük olmuştur. Siz evinizi bir hasar sonrasında baştan inşa etmeye çalışırsanız, satın alırken ödediğinizden çok daha yüksek bir maliyetle karşılaşırsınız. Bu nedenle sigortacılar derneği tarafından hazırlanmış değerler esas alınır. 

 

 

 • Kanunlara uygunluk kapsamını eklemeyi ihmal etmeyin
  Eviniz 25 yıl önce sahilden bir blok ötede inşa edilmiş ise o tarihteki inşaat kuralları zaman içinde yenilenmiş ve değişmiş olma olasılığı çok yüksektir. Eğer evinizin başına birşey gelirse, yeniden inşa halinde bu günkü kurallara uygun inşa zorunluluğu olacaktır. Bazı durumlarda evlerin tabanının yükseltilmesi gereklidir, ki bunlar muhteşem yüksek masraflardır.O nedenle kanunlara uygunluk kapsamını eklemeyi ihmal etmeyin.

 

 

 • Katkı payları kısmını iyi anlayın ve yüksek katkı paylarının sigorta primlerinizi düşüreceğini göz ardı etmeyin.    

 

En uygun ev sigortasını bulmak için yandaki formu doldurarak bana ulaşın