Hayat Sigortası

Hayat sigortası, kötü süprizlere karşı, siz yanlarında olmazsanız da sevdiklerinizin hayat standartlarını korumalarına destek olmak için düzenlenmişlerdir.

 

Sabit Yaşam Sigortası

Bu sigorta türü ölüm durumunda toplu ödeme yapabileceği gibi, hayatta olduğunuz sürece de her an ulaşabileceğiniz bir tasarruf mevduatı gibi işlemektedir. Ana paranın garantili bir şekilde büyümesini sunan poliçeler olduğu gibi değişken prim ve değişken ödemeli poliçeler de sunulmaktadır.

 

Dönem Hayat Sigortası

Adından da anlaşılacağı gibi bu sigorta önceden belirlenen bir dönemi kapsar. Ortalama Amerikan ailelerinin yarısı dönem hayat sigortası ile kendilerini güvence altına almışlardır. Bu sigorta türü yatırdığınız primi bir tasarruf mevduatında biriktirmez, ödeme sadece sigortalının dönem içinde ölmesi durumunda yapılır. Buna karşın primlerin en düşük olduğu sigorta seçeneğidir. Bazı dönem hayat sigortaları dönem sonunda başka bir tür sigortaya çevirilebilir.

Kısa dönemli veya sabit hayat sigortası ve diğer hayat sigorta seçeneklerini bize sorunuz.

 

Hayat Sigortası Kapsamı İçinde Emeklilik Planı

Hayat sigortası vergiden muaf vefat primi verir. Ayrıca emeklilik yıllarınızda size ek emeklilik getirisi sağlar. Tüm bunları sağlarken de vergi avantajlarının yanı sıra size yatırımınızın eksilmeyeceği garantisi verir.

  • Para çekilmesi durumunda vergi yükü yoktur.
  • Ekonomik dalgalanmalarda para kaybetmek riski yoktur.
  • Vefat Primi mevcuttur
  • Hayat Sigortasında biriken paraları her amaçla kullanabilirsiniz.

 

Örneğin:

Yeni iş kurmak
Üniversite vb eğitim giderlerini karşılamak
Evlilik vb giderlerini karşılamak
Acil, beklenmedik giderleri karşılamak
Tatile gitmek veya tatil evi satın almak
Poliçenin aylık primlerini ödemek
Aklınıza başka ne geliyorsa, o amaçla kullanabilirsiniz.

Mutlaka soracakalariniz vardir, beni arayin.