Medicare

 

Medicare A, B, C, D

Medicare, Federal hükümet tarafında 65 yaşında ve aşmış kişiler için düzenlenmiş programdır. Bazı özel koşullarda 65 yaş altındaki kişileri de kapsar..

 

Medicare Part-A

Hastahane kalışlarını, belli şartları karşılayan özel bakım merkezleri giderlerini ve bazı durumda ev bakım giderlerini karşılar. En az 10 yıl çalışmış ve Medicare vergisi ödemiş kişiler Medicare Part-A için prim ödemek zorunda değillerdir. Bunun dışındaki kişiler istedikleri takdirde prim ödeyerek medicare kapsamına dahil olabilirler.

 

Medicare Part-B

Medicare sağlık sigorta modülü olarakta adlandırılan bu kısım, doktor ve benzeri giderleri, medikal cihaz giderlerini, hastahane dışı bakımları ve bazı ev bakımlarını karşılar. Medicare Part-B için prim ödemek gerekli olduğu gibi, yıllık katkı payı da söz konusudur.

 

Medicare Part-C

Sadece Medicare Part-A ve Part-B kapsamına dahil kişilerin satın alabileceği özel sigorta planları Medicare Part-C olarak adlandırılır. Medicare Part-A ve Part-B tarafından karşılanmayan doktor ve sağlık harcamalarını karşılamak için özel sigorta şirketleri tarafından sunulmaktadır. Bu sigorta planları genellikle göz, duyma, diş ve reçeteli ilaç giderlerini de kapsar.

Medicare Part-C, Medicare Advantage planları ve Medicare Supplement planları olarak iki gruba ayrılır.

Florida Blue Medicare planları sayesinde Medicare Advantage programından daha fazla yararlanabilirsiniz.

  • Aile doktoru vizitesi $0 copay
  • Uzman doktor vizitesi $25 copay
  • Tercihli eczanelerde 1nci sınıf ilaçlar için $0 copay
  • SiverSneakers spor salonu üyeliği

Addasplashbrochure

Medicare Part-D

Medicare Part-D reçeteli ilaç giderlerini kontrol altına almak için sunulan çok yararlı bir sigorta seçeneğidir.

Medicare, Medicare Advantage ve tüm 65 yaş üstü ve altı ACA (Obama) sigorta seçenekleri için bizi arayın.